22 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ -

Yangın Merdiveni Fiyatları Nedir?

Yangın Merdiveni Fiyatları Nedir?

Yangın Merdiveni Fiyatları Nedir?

Yangın merdivenleri hayati önem sahip olmasına karşın fiyatlar da pek çok bina sahibi tarafından merak edilmektedir. Burada önemli olan nokta merdivenin fiyatından çok sahip olduğu özelliklerdir. Yangın merdiveninin özelliği ve kalitesi arttıkça buna bağlı olarak fiyatlar da artış göstermektedir. Ancak tehlike anında can merdivenin can güvenliğini sağladığı düşünülürse verilen olan paranın pek fazla önemi kalmamaktadır.

Yangın merdiveni fiyatları merdivenin üretiminde kullanılan malzemelere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Öncelikle merdivenlerde yangına dayalı çelik malzemeler ile üretim yapılmalıdır. Bu durum yangına dayanıklılığı artırırken aynı zamanda fiyatların da artmasına sebep olmaktadır. Merdivenin yangına dayanıklı olması yangın sırasında binanın daha kolay şekilde tahliye edilmesini sağlamaktadır.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Pek çok üründe olduğu gibi yangın merdivenlerinin fiyatları da üretimde kullanılan malzemeye, işçiliğe, el emeğine ve buna benzer faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Aynı zamanda yangın merdiveninin türü de fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Günümüzde genellikle dairesel ve z tipi olmak üzere iki tip yangın merdiveni kullanılmaktadır. Bu merdivenlerden z tipi yangın merdiveninin fiyatı dairesel olana göre daha yüksektir. Bunun nedeni ise z tipi yangın merdivenlerinin daha fazla tercih ediliyor olmasıdır. Buna ek olarak yangın merdiveninin kalitesinin artması da fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Bu sayede merdivenin ömrü uzamakta ve dayanıklılığı artmaktadır. Bu da fiyatlarda yukarı yönlü etki yapmaktadır.