22 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ -

PASLANMAZ YANGIN MERDİVENLERİ

PASLANMAZ YANGIN MERDİVENLERİ

 

Gelişen teknolojiyle beraber bu hızdan yangın merdivenleri de nasibini almış ve artık paslanmaz yangın merdiveni üretimi başlamıştır.

İnsanların can ve mal güvenliği için önem teşkil yangın merdivenleri üretimi günden güne gelişerek insanların daha güvende olması için kendini geliştirmektedir. Çeşitli doğal olaylara (yağmur, dolu, kar vb.) maruz kalan yangın merdivenleri gün geçtikçe paslanarak işlevini yitiriyordu. Fakat son dönem de firmalar bu konuya el atmış ve insanların daha sağlıklı bir şekilde yangından kaçabilmeleri için yangın merdivenini paslanmaz Çelik'ten üretmeye başlamışlardır.

Peki, yangın merdiveni paslı olsa ne olur?

Pas demirin çürüyerek demirin işe yaramaz hale gelmesi demektir. Gitgide çürüyen bir ipi düşünün önceden güvenle üzerine oturarak sallandığınız salıncağın ipleri artık eskisi kadar iyi değildir ve siz ipin sizi taşıyıp taşımayacağınızdan emin değilsinizdir. Nitekim de çürümüş ipi olan bir salıncağa binerseniz ipin koparak sizi yere düşürmesi kaçınılmaz bir sondur. Paslanan demiri de bu şekilde düşünün. Gün geçtikçe aşınır ve kaldırabileceği ağırlık azalır.

 

Yangın esnasında paslı demir sizi taşıyarak güvenli bölgeye ulaştığınızı var sayalım. Elleriniz de ki yaraları farketmiş olmalısınız. Pas sizi panik halindeyken farkınıza varmadan sizi yaralamış olabilir. Yangın merdiveninin kenarlarına tutunarak seri bir şekilde aşağıya inersiniz bazen eliniz bu kenarlarda kayarak ilerlersiniz bazen yavaş adımlarla sıkı sıkı tutunarak. Her iki durumda da elleriniz bu pastan nasibini alacaktır.

 

Paslanmış bir yangın merdivenin de bastığınız basamaklar ilk günkü kadar sağlam olmayabilir. Bastığınız yer sizi taşıyamayarak delinebilir ve ayağınızdan sakatlana bilirsiniz. Zehirli gazdan çıkan alevlerden kaçayım derken ayağınız sakatlanır ve arkanızdan gelen insanların da yolunu kapatmış olursunuz. Uzun sözün kısası imkânınız varsa pas tutmuş yangın merdiveninizi değiştirin.

 

Yapılan bir iş her zaman 1. Kalite olmalıdır. Hele mevzu bahis can güvenliği ise hiç durmayın. Paslanmış yangın merdiveninizi değiştirip durmaktansa en başında en iyisini taktırın ki daha sonra sıkıntı çekmeyin.

Diğer Sitelerimiz :

http://www.karabogamuhendislik.com http://www.celikcati.biz http://www.celikcatici.com http://www.istanbulcelikcati.net http://www.çelikçatı.com http://www.demircati.com http://www.istanbulcelikcati.com http://www.çelikkonstrüksiyon.com http://www.celik-cati.com http://www.celikkonstruksiyonn.com http://www.yanginmerdiven.com http://www.yanginmerdiven.net http://www.yanginmerdiveni.net http://www.istanbulyanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.yanginmerdiveniimalati.com http://www.yanginmerdivenci.com http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yangınmerdiveni.com http://www.istanbulyanginkapisi.com http://www.ucuzyanginkapisi.com http://www.yanginkapilari.net http://www.yanginkapilari.org http://www.yanginkapilariimalati.com http://www.yanginkapisi.biz http://www.yanginkapisi.gen.tr http://www.yanginkapisi.net http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapisiimalati.com http://www.yangınkapısı.com http://www.demirdograma.net http://www.ferforjeci.gen.tr http://www.yanginsprinksistemi.com http://www.sprinksistemleri.com http://www.yanginsprinksistemleri.com http://www.sprinksistemleri.net http://www.yangin-sprinkleri.com http://www.istanbulyangintupu.com http://www.yangintup.com