29 HAZİRAN 2017 PERŞEMBE -

Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın merdiveni, temelde binadan çıkışı sağlayan güvenli bir yol olarak tasarlanmıştır. Herhangi tehlikeli bir durumda, yangın merdivenini kullanarak binadan güvenli bir çıkış yapabilirsiniz. Bu nedenle, yangın merdiveninin imalatını yapan yangın merdiveni firmaları oldukça dikkatli olmak zorundadır.

2009 yılında çıkan bir yönetmelik, yangın merdiveni firmalarına çeşitli sorumluluklar yükledi. Bu yönetmelik sayesinde yangın merdiveni zorunlu hale getirildi. Ancak kalitesi konusunda da çeşitli kriterler ortaya kondu. Yangın merdiveni firmaları, bu kriterlere uyarak imalat yapmalıdır.

Örneğin, yangın merdiveni firmalarının dikkat etmesi gereken hususlardan biri basamak yüksekliklerinin 17,5 cm’den çok olmaması gerektiğidir. Buna benzer bir diğer özellik genişliğin 25 cm’i geçmemesi zorunluluğudur. Yangın merdiveni firmaları, bu ve buna benzer pek çok kurala uymalıdır.

Bu kurallara uygun imalat yapan yangın merdiveni firmaları, insanların can güvenliğini koruma altına almış olmaktadır. Bu nedenle, yangın merdiveni firmaları bu ve benzeri pek çok kurala uymakta ve titiz çalışmaktadır. Sorumlulukları büyük olan bu firmalar, işlerini iyi yaptıkları takdirde pek çok canı kurtarmaktadır.